بهترین روانشناس ایرانی برای ایرانیان داخل و خارج از کشور

یک روانشناس ایرانی بهترین کسی است که می‌تواند به ایرانیان در جای جای این کره‌ی خاکی کمک کند تا بر چالش‌ها و بحران‌های زندگی خود فائق آیند.


تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا آدم‌ها در موقعیت‌های مختلف متفاوت عمل می‌کنند؟ دنیای امروز پر از تضادهای درونی و بیرونی است. تضادهایی که ایرانی‌ها مخصوصا مهاجران با انواع آن‌ها آشنایی کامل دارند. هر انسانی باید با تمام آموخته‌های خود در برابر این تضادها مقاومت کند. برخی افراد بنا به هر دلیلی آموخته‌های مناسب و سودمندی در چنته ندارند. در چنین شرایطی مداخله و حضور یک روانشناس ایرانی با تجربه مخصوصا برای ایرانیان خارج از کشور اهمیت زیادی پیدا می‌کند. اما به چه کسی می‌توان اعتماد کرد؟

یک روانشناس ایرانی و رواندرمانگر خوب و معتبر چه ویژگی‌هایی دارد؟
ایران یک جامعه‌ی سنتی و جمع‌گراست که به سمت مدرنیته و فرهنگ‌های غربی در حال حرکت است. این امر به نوبه‌ی خود می‌تواند برای ایرانیان دردسر آفرین باشد. خیلی از اعتقادات، باورها و باید و نبایدهای ما ریشه در همین فرهنگ دارند. بنابراین یک رواندرمانگر و روانشناس خوب در وهله‌ی نخست باید با فرهنگ و خرده فرهنگ‌های ایرانی آشنا باشد.
تسلط به حوزه‌های مختلف مخصوصا خانواده برای یک روانشناس ایرانی بسیار حائز اهمیت است. چرا که نقش تربیت خانواده در شکل گیری شخصیت افراد از کودکی تا بزرگ‌سالی بسیار بارز می‌باشد. ایرانیان خارج از کشور هنگام ازدواج بیشتر با این موضوع مواجه می‌شوند.
همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم بخشی از مشکل افراد به فقدان اندوخته‌های مهارتی مناسب باز می‌گردد که با آموزش‌های روانی این مشکل قابل حل خواهد بود. درمان‌های کوتاه مدت بدون شک آموزش محور هستند. از همین رو آموزش نه تنها به لحاظ کارایی بلکه از نظر مالی نیز بر درمان تاثیر می‌گذارد.
مدارک معتبر دانشگاهی و غیر دانشگاهی در کنار تجربه، عامل مهمی در معتمد بودن یک روانشناس ایرانی و غیر ایرانی  به حساب می‌آید.
البته توجه داشته باشید که بهترین رواندرمانگرها هم برای پیشبرد روش‌های خود به اراده و اشتیاق مراجعانشان نیاز دارند. دکتر مرضیه خمسه نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه به معرفی بیشتر ایشان می‌پردازیم چرا که همه‌ی ایرانیان در سراسر این کره‌ی خاکی می‌توانند مشکلات خود را در 

حوزه‌های گوناگون با ایشان در میان بگذارند

 

روانشناس ایرانی


دکتر مرضیه‌ء خمسه کیست؟
دکتر مرضیه خمسه یک طرحواره درمانگر و روانشناس ایرانی عضو انجمن روانشناسی امریکا(
APA) و عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با کد شماره ۸۱۸۵ است که ضمن فعالیت حرفه‌ای در شهر تهران آماده‌ی خدمت‌رسانی به ایرانیان خارج از کشور می‌باشد. در واقع ایشان شرایطی را فراهم کرده‌اند تا ایرانیان خارج از کشور هم روزنه‌ی امیدی برای حل مشکلات خود بیایند. دکتر خمسه دارای بیش از 15 سال سابقه مشاوره و درمان حضوری و غیر حضوری در حوزه‌های زیر می‌باشد:
مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره و پیش بینی ریسک ازدواج
مشاوره خانواده
مشاوره زوج درمانی
مشاوره فردی
مشاوره روابط بین فردی
مشاوره کودک فرزند پروری
مشاوره نوجوان بلوغ
مشاوره بهداشت روان
مشاوره آنلاین
مشاوره تلفنی

همچنین آموزش مهارت‌های زندگی در حوزه‌های:
کنترل خشم و پرخاشگری
حل مسئله
اعتماد به نفس
نه گفتن
روابط اجتماعی
و
بنابراین دکتر خمسه، به عنوان یک روانشناس ایرانی خانواده و حاذق در بحث زوج‌درمانی، اکثر حوزه‌ها و مشکلات روانی و حتی روان‌تنی را تحت پوشش دارد.

زوج درمانگر
مشاوره ازدواج برای ایرانیان خارج از کشور و فارسی زبانان
فارغ از این که همسر مورد نظرتان ایرانی یا خارجی است شما می‌توانید در مشاوره‌های پیش از ازدواج دکتر خمسه شرکت کنید و تست‌های مختلف را انجام دهید. تست‌های روانشناسی یک منبع قابل اعتماد هستند که در جوامع مختلف هنجاریابی می‌شوند. طی مشاوره ازدواج ضمن بررسی شخصیت، طرحوارهها، اعتقادات و باورهای طرفین، میزان ریسک یک رابطه مشخص خواهد شد. همچنین زوجینی که تازه ازدواج کرده‌اند با در میان گذاشتن چالش‌های خود با یک زوج درمانگر می‌توانند از بروز شکاف‌های عمیق در روابط خود جلوگیری نمایند.
یک روانشناس ایرانی خوب خود را محدود به مکان و زمان نمی‌داند و ضمن در نظر گرفتن شرایط به شکل حضوری یا آنلاین به مراجعین داخلی یا ایرانیان خارج از کشور کمک می‌کند.

مشاوره ازدواج چه کمکی به انتخاب زوجین میکند ؟
ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی هر انسانی به شمار می‌آید. مشاوره ازدواج به برخی افراد کمک می‌کند تا درباره این که با فردی خاص ازدواج کنند یا نه، بهتری تصمیم بگیرند. مشاوره ازدواج به چندین نحو می‌تواند به شما کمک کند. برخی از مزایای مشاوره ازدواج عبارتند از:
1. کمک به شناسایی و مرور نقاط قوت و ضعف طرفین
2. رفع مشکلات ارتباطی
3. کمک به افراد برای شناسایی ارزش‌های زندگی خود و شریک زندگی‌شان
4. روشن کردن ابهامات و اشتباهات در رابطه با شریک زندگی
5. کمک به شما در تصمیم‌گیری بهتر در مورد ازدواج، مثلاً تعیین زمان مناسب برای ازدواج یا تصمیم‌گیری در مورد مسائل مالی و دیگر موضوعات مرتبط با ازدواج.
6. به طور کلی، مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را در مورد ازدواج خود بگیرید و برای شروع زندگی با شریک خود، آمادگی داشته باشید.

دکتر خمسه روانشناس زوج درمانگر و ارائه دهنده مشاوره فردی
یک زوج درمانگر در جلسات درمان خود بر روی روابط زوجین متمرکز است. در حالی که برخی افراد به خاطر مشکلات شخصی در روابط خود دچار مشکل می‌شوند. از همین رو یک زوج درمانگر باید این قابلیت را داشته باشد که مشکلات فردی افراد را شناسایی کند و در صورت نیاز به هر کدام از زوج‌ها مشاوره فردی دهد. این موضوع در مورد مشاوره ازدواج نیز مصداق دارد. زمانی که زوج‌ها برای مشاوره ازدواج به یک دکتر روانشناس مراجعه می‌کنند هم به مشاوره فردی و هم به مشاوره زوجی نیاز خواهند داشت.


نوجوان و بلوغ از جمله حیطه‌های تخصصی روانشناسی
روانشناسی نوجوان و بلوغ مانند روانشناسی کودک زیرمجموعه‌ای از روانشناسی رشد است. انسان‌ها در دوران بلوغ با کشمکش‌ها و تحولات متعددی مواجه می‌شوند که گاهی عبور از آن‌ها برای نوجوان و اطرافیانش سخت خواهد بود. یک دکتر روانشناس ایرانی متخصص در حوزه نوجوان و بلوغ ضمن آشنایی با مشکلات اغلب نوجوانان، قدرت بالایی در پیش بینی و مهار رفتارهای تکانشی آن‌ها دارد. مخصوصا نوجوان‌هایی که به کشورهای غربی (اروپایی یا آمریکایی) مهاجرت می‌کنند. آن‌ها با کمک یک روان‌درمانگر و مشاوره فردی به خوبی این دوران پر تلاطم را پشت سر خواهند گذاشت.

پایان دادن به بحران با زوج درمانی
آیا مدام بحث و جدل دارید و نمی‌توانید راه حلی برای مشکلات خود پیدا کنید؟ آیا در حسرت آرامش مانده‌اید؟ شاید هم که مدت‌هاست ساکت شده‌اید و امید خود را از دست داده‌اید؟ دکتر مرضیه‌ خمسه، به عنوان یک روانشناس ایرانی، با جدیدترین رویکردهای زوج درمانی به رابطه شما نگاه می‌کند و از شما با یک مفهوم زوج درمانی موثر حمایت می‌نماید تا از مارپیچ مشاجرات خارج شوید و دوباره یک رابطه رضایت بخش داشته باشید.
باورهای قدیمی و تجربیات استرس‌زا اغلب مانع یک رابطه رضایت بخش می‌شوند. وقتی در زوج درمانی تشخیص می‌دهید که چه چیزی شما را راهنمایی یا مسدود می‌کند، مسائل واضح‌تر می‌گردند. شما دوباره با یکدیگر ارتباط خوبی برقرار خواهید کرد و رابطه‌تان بهبود می‌یابد.

زوج درمانی چیست؟
موقعیت‌های دشواری حتی در بهترین رابطه‌ها هم به وجود می‌آیند. بدون کمک بیرونی حرکت رو به جلو غیرممکن می‌شود. زیرا هر مرحله از زندگی چالش‌هایی را به همراه دارد و رابطه را در معرض آزمایش قرار می‌دهد. در زوج درمانی همه مشکلات و تعارضات را می‌توان به طور آشکار با درمانگر در میان گذاشت. درمانگر بی‌طرف می‌ماند. این بدان معناست که او با هر دو موضع بدون جانب‌داری همدلی می‌کند. زوج درمانگر نه تنها بر مشکلات موجود تمرکز دارد، بلکه جنبه‌های مثبت رابطه را نیز بررسی می‌نماید که معمولاً زوجین در حین تعارضات، آن‌ها را درک نمی‌کنند.
حل اختلاف و رشد روابط
دعوا یعنی استرس و در حالت استرس ما انسان‌ها نمی‌توانیم با احتیاط فکر یا عمل کنیم. روانشناس شما را در هنگام خروج از تعارض همراهی خواهد کرد و با ابزارهای موثر زوج درمانی برای غلبه بر بحران از شما حمایت می‌کند. زوج‌های موفق در فضایی سازنده و آرام مسائل خود را روشن می‌کنند. این تنها راهی است که با کمک آن رابطه شما رشد خواهد کرد.
درهم تنیدگی سمی
مرزها را تعیین کنید و یاد بگیرید که رها شوید. قرار گرفتن در یک رابطه سمی یک تعامل دائمی بین بهشت
​​و جهنم است. در دراز مدت، این امر منجر به فرسودگی روحی و جسمی می‌شود و ارتباط خود را با خودتان از دست می‌دهید. در زوج درمانی راه‌های آموزنده متعددی از جانب درمانگر ارائه می‌شوند تا هر از یک از طرفین به خوبی بتوانند روابط خود را مدیریت نمایند.

زوج درمانی: تنهایی یا با هم؟
در زوج درمانی همیشه لازم نیست هر دو طرف حضور داشته باشند، اما مزیت زوج درمانی مشترک این است که درمانگر هر دو دیدگاه را در نظر می‌گیرد. علاوه بر این، زوجین می‌توانند بلافاصله در طول درمان، روش متفاوتی را برای برخورد با یکدیگر امتحان کنند.
اگر طرف مقابل مایل به کار روی رابطه زوجی نیست (چیزی که یک روانشناس ایرانی زیاد با آن مواجه می‌شود) درمان فردی نیز می‌تواند مفید باشد. با این حال، مشارکت زوجین سرعت اثر بخشی درمان را بالا می‌برد. حداقل لازم است که شریک زندگی چند بار در طول دوره درمان به جلسات بپیوندد.

مشاوره فردی آنلاین یا داخل مطب
با چند جلسه درمان به شما کمک می‌کنیم تا مشکلات مختلفی مانند فرسودگی شغلی، احساسات سرکوب شده، اختلالات اضطرابی، حملات پانیک و... را حل کنید. همچنین می‌توانید برای رابطه درمانی و خانواده درمانی با ما با شماره
۰۰۹۸۹۳۰۴۳۹۰۱۱۷در تلگرام ، واتساپ و ایمو  جهت رزرو وقت مشاوره آنلاین پیام بدهید یا تماس بگیرید.

دکتر مرضیه‌ خمسه به عنوان یک روانشناس ایرانی تجربه زیادی در راهنمایی خانواده‌ها (از جمله ایرانیان خارج از کشور) دارد که به دلیل تضاد بین دو فرهنگ با مشکلاتی روبرو هستند.

درمان فردی
در درمان انفرادی جلساتی با مشارکت مراجعه کننده و درمانگر برگزار می‌شود. درمانگر با تمرکز بر شکایت و انتظارات فعلی مراجع از درمان فردی، بر روی خودشناسی، آگاهی از شکایات و افزایش توانایی آن‌ها در ارائه راه حل کار می‌کند. درمان شناختی رفتاری و طرحواره درمانی با توجه به نیاز مراجعه کننده اعمال می‌شود. هدف از بین بردن شکایات موجود و اطمینان از دائمی بودن اهداف به دست آمده است. مدت زمان جلسات
۴۵ دقیقه می‌باشد. تناوب جلسات بسته به نیازهای مادی و معنوی مراجع به صورت یک‌بار در هفته، دو بار در هفته و هر دو هفته یک‌بار قابل تنظیم است.

 

در این بخش به بررسی این موضوع می‌پردازیم که ایرانیان خارج از کشور به ویژه آن‌هایی که ساکن آمریکا هستند چگونه به یک روانشناس ایرانی دسترسی پیدا کنند.

چگونه یک روانشناس ایرانی در آمریکا بیابیم؟

فرقی نمی‌کند که در کدام شهر آمریکایی زندگی می‌کنید به هر حال شما می‌توانید به راحتی از خدمات یک روانشناس ایرانی خوب بهره ببرید. در ابتدا باید به بدانید که از یک روانشناس چه انتظاراتی داشته باشید. در ادامه برخی از مهم‌ترین تعهدات یک درمانگر را مرور می‌کنیم:

 1. همدلی: درمانگر باید بتواند با مراجعان خود به خوبی همدلی کند. توجه داشته باشید که همدلی متفاوت از همدردی است و روانشناس باید از همدردی پرهیز نماید.
 2. پذیرش نامشروط: درمانگر یا روانشناس اجازه‌ی قضاوت کردن ندارد و باید مراجعان خود را همان‌طور که هستند بپذیرد و در نهایت آن‌ها را به سمت بهترین راه‌ها هدایت نماید.
 3. گوش کردن: درمانگر باید فعالانه به حرف‌های مراجع خود گوش کند و حتی این مهارت را به او یاد دهد.
 4. اخلاقیات: روانشناسان موظف‌اند که اخلاق حرفه‌ای داشته باشند. اخلاق حرفه‌ای تا حدودی تحت تأثیر قوانین کشورها قرار دارد.
 5. مشوق و حمایتگر: روانشناس باید با روحیات مراجعان خود آشنا باشد و بداند که تا چه حد باید از آن‌ها حمایت کند یا با چه چیزهایی آن‌ها را به ادامه درمان ترغیب نماید.

روانشناسی مهاجرت

اگرچه با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی حال حاضر کشور خیلی از افراد آرزوی مهاجرت و رفتن به یک کشور دیگر را دارند، اما مهاجرت همیشه با دردسرها و چالش‌های زیادی همراه است. یک روانشناس مهاجرت خوب به افراد کمک می‌کند تا هرچه سریع‌تر خود را با شرایط جدیدشان وفق دهند.

حتی برخی از خانواده‌ها پس از مهاجرت در تربیت فرزندانشان دچار ابهام می‌شوند. به طور مثال زبان اصلی کودک کدام زبان باید باشد؟ یا تا چه حد باید به نوجوانان اجازه داد که از فرهنگ ایرانی دور و به فرهنگ آمریکایی نزدیک شوند؟ به طور کلی روانشناسی مهاجرت سه حوزه‌ی مهم زیر را شامل می‌شود:

 1. اضطراب جدایی و حتی افسردگی و ضعف روانی ناشی از تحمل اضطراب
 2. چالش آزادی در برابر امنیت و تضادهای فرهنگی و حتی خرده فرهنگی
 3. فرزند پروری

درمان فردی یا خانواده درمانی از جمله خدماتی هستند که روانشناسان مهاجرت باید بر آن‌ها تسلط کافی داشته باشند.

بهترین راه برای رسیدن به یک روانشناس ایرانی متخصص

ممکن است سبک تعامل و حمایت مشاوران و روانشناسان آمریکایی کمی متفاوت از یک روانشناس ایرانی باشد و این موضوع معمولا برای مهاجران کمی ناخوشایند تلقی می‌شود. از همین رو بهترین راه، استفاده از خدمات و جلسات درمان آنلاین روانشناسان مطرح داخلی است.

همه‌ی ایرانیان خارج از کشور مخصوصا مقیمان آمریکا می‌توانند در راستای حل مشکلاتشان از دکتر مرضیه خمسه وقت بگیرند و حتی نوع درمانشان را خودشان انتخاب نمایند. البته پس از جلسه اول، افراد مشاوره‌هایی در مورد بهترین شیوه‌ی درمان دریافت خواهند کرد.

 

 

برقراری جلسه مشاوره با دکتر خمسه از چه کشورهایی مقدور است؟
با توجه به گسترش پلتفرم‌های آنلاین این روزها ارتباط با افراد در هر کشوری امکان‌پذیر است. چه افرادی که به آسیای شرقی (چین، کره، ژاپن، مالزی) مهاجرت کرده‌اند و چه آن‌هایی که به کشورهای اروپایی یا آمریکایی (کانادا، آمریکا، آلمان، نروژ، بلژیک، هلند، سوئد، فرانسه، انگلستان و ...)
  یا درکشورهای حوزه خلیج فارس (امارات (دبی)،قطر، عمان ،کویت، عراق و... )رفته‌اند. بنابراین تمام ایرانی‌ها از جمله ایرانیان خارج از کشور می‌توانند از خدمات مشاوره فردی، مشاوره ازدواج و زوج درمانگری دکتر مرضیه‌ خمسه بهره ببرند. ایشان به عنوان درمانگر و روانشناس ایرانی تبحر خوبی در مدیریت انواع مشکلات روان رنجوری و سایکوز دارند.
اتاق مشاوره آنلاین در سال‌های اخیر توانسته کارایی خود را به خوبی ثابت کند و انواع مشاوره فردی، مشاوره زوجی و همچنین خانواده درمانی را تحت پوشش خود درآورد. معمولا تجربه نشان داده که افراد در مشاوره‌های آنلاین میزان کمتری از استرس و تنش را احساس می‌کنند. بنابراین ایرانیان خارج از کشور و فارسی زبانان در سراسر جهان به خوبی می‌توانند از این خدمات بهره ببرند بدون این که نگران اثربخشی آن باشند.

 

بررسی سوابق تحصیلی و حرفه‌ای
داشتن مدارک معتبر عامل مهمی در انتخاب بهترین درمانگر میان انبوهی از روانشناسان زرد می‌باشد. برخی از مهم‌ترین مدارک و عضویت‌های دکتر مرضیه خمسه به این ترتیب می‌باشند:
دکتری روانشناسی تربیتی علوم و تحقیقات تهران
کارشناسی ارشد رشته روانشناسی تربیتی از دانشگاه خوارزمی تهران
کارشناسی رشته علوم تربیتی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران
عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور
عضو انجمن روانشناسی آمریکا (APA)
مؤلف ۸ جلد کتاب در زمینه‌های روانشناسی
تدریس دروس مهارت‌های زندگی در دوره ابتدایی
۸۵۰ ساعت کارورزی در مرکز مشاوره نفت
چاپ مقالات با موضوع روانشناسی در ماهنامه مشاوره شرکت ملی نفت
ایشان همچنین با گذراندن دوره‌های تخصصی متعدد درصدد است تا مشکلات مراجعین خود را به خوبی درک کند و بهترین راه حل‌ها را به آن‌ها ارائه دهد:

 • دوره رفتار درمانی - شناختی (CBT)در دانشگاه تهران
  دوره طرحواره درمانی
  دوره سبک‌های فرزند پروری در دانشگاه تهران
  دوره خانواده درمانی دانشگاه تهران
  دوره تشخیص و درمان اختلالات یادگیری در دانشگاه الزهراء
  طرحواره درمانی رویکردی قابل اعتماد برای رواندرمانگران
  اصلی‌ترین بخش هر نوع درمانی افزایش بینش یا آگاهی است. طرحواره درمانی یکی از کوتاه‌ترین روش‌ها برای افزایش بینش در افراد به حساب می‌آید. ضمن این که طرحواره درمانی رویکرد
  CBT  را نیز تکمیل می‌کند. از همین رو دکتر خمسه در کنار تمام رویکردهای کاری خود همواره گذری بر طرحوارهها دارد. هنگام درمان تله‌ها (طرحوارهها) در ابتدا باید فهمید که آن‌ها چه طور شکل گرفته‌اند و چگونه در رفتارها و انتخاب‌هایمان دخالت می‌کنند.
  در این مسیر کنار شما خواهیم بود تا با کمترین تنش و اضطراب از تله‌ها و الگوهای ناسازگار خود رهایی یابید و با خیالی راحت به درمان بپردازید.

شماره تلگرام، واتساپ و ایمو جهت هماهنگی وقت مشاوره حضوری، تلفنی و آنلاین تصویری
۰۹۳۰۴۳۹۰۱۱۷ ( لطفا پیام در تلگرام ارسال نمائید )

   https://dr-khamseh.ir  :وب سایت

 

 

 

 

بهترین روان‌درمانگر

کلمات کلیدی
روانشناس ایرانی ،بهترین روان‌درمانگر ، زوج درمانگر ، مشاوره ازدواج، مشاوره فردی برای ایرانیان خارج از کشور ، روانشناس فارسی زبانان ،دکتر روانشناس ، روان‌درمانگر ، ایران ، مرضیه خمسه ، مشاوره ، طرحواره ، درمان
روانشناس آنلاین در لس آنجلس
زوج درمانگر آنلاین
  در نیویورک
مشاوره فردی آنلاین
  در آمریکا
رواندرمانگر آنلاین در کالیفرنیا

بهترین روانشناس ایرانی ، رواندرمانگر ایرانی، زوج درمانگر ایرانی و مشاوره فردی و ازدواج ایرانی در استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، آلانیا، ترابزون ترکیه ، قبرس، گرجستان و یونان

بهترین روانشناس ایرانی ، رواندرمانگر ایرانی، زوج درمانگر ایرانی و مشاوره فردی و ازدواج ایرانی در دبی، شارجه، عجمان، ابوظبی، العین امارات وقطر

بهترین روانشناس ایرانی ، رواندرمانگر ایرانی در کالیفرنیا آمریکا

بهترین روانشناس ایرانی ، رواندرمانگر ایرانی، زوج درمانگر ایرانی و مشاوره فردی و ازدواج ایرانی

طرحواره درمانگر در لس آنجلس کالیفرنیا، نیویورک، واشنگتن آمریکا

 

 

 

مشاوره روانشناسی برای ایرانیان خارج از کشور

 

مشاوره یک تخصص روانشناختی است که شامل تحقیقات و فعالیت­های کاربردی در چندین حوزه گسترده است که شامل فرآیند مشاوره و نتیجه، نظارت و آموزش، پیشرفت و مشاوره شغلی، و پیشگیری و سلامت می­باشد. آنچه در ابتدا باید به آن اشاره کرد این است که مشاوره چه نقشی در زندگی اجتماعی امروز ما دارد. بر کسی پوشیده نیست که فشارهای روانی و مشکلات عاطفی بشر به دلیل گرفتاری در مشکلات مختلف رفاهی، اقتصادی و شغلی روز به روز افزایش می­یابد. اینجاست که می­توان به نقش مشاوره به عنوان یک تخصص کلیدی برای تعدیل این فشارها و مشکلات اشاره کرد. ما اهمیت این مسئله را به صورت جزئی در مورد مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور بررسی قرار می­دهیم.

 

اهمیت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

مشاوره ممکن است در مقابله با موضوعات شخصی افراد مانند از دست دادن شغل یا طلاق مفید باشد. این مسائل می­تواند برای هر کسی بسیار استرس­ زا باشد. یک مشاور می­تواند به یک فرد کمک کند تا روی پاهای خود بایستد و از همیشه احساس قدرت و سرزندگی بیشتری کند.

مشاور می­تواند به فرد کمک کند تا گذشته را رها کند و بدون احساس گناه شروع به تلاش برای ادامه زندگی کند. مشاور ممکن است یک معتاد یا مصرف­ کننده مشروبات الکلی را یاری کند تا در تلاش برای ادامه زندگی، داروی مورد نظر و نوشیدن خود را ترک کند. او می­تواند در انتقال دشوار گذر از یک فرد معتاد به یک فرد کارآمد در جامعه شخص را راهنمایی کند. در مجموع، مشاوره بسیاری از فرصت­ ها و زمینه های عالی را برای کمک به دیگران برای زندگی سالم، شاد و عادی فراهم می­کند.

 

دکتر مرضیه خمسه بهترین روانشناس و زوج درمانگر در مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

 کلینیک دکتر مرضیه خمسه با ۱5 سال تجربه مشاوره حضوری و غیرحضوری, مشاوره_تلفنی _آنلاین تصویری در حوزه مشاوره روابط بین فردی, دکتر روانشناس خانواده, مشاوره ازدواج  و سکس تراپیست درکل کشور وایرانیان خارج از کشور  به مراجعین عزیز بصورت مشاوره حضوری وآنلاین خدمات مشاوره ای ارائه می نماید.

 

مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور

یکی از مشکلات و معضلاتی که برای افراد مختلف در جهان وجود دارد، بار مشکلات و چالش­های عاطفی ناشی از مهاجرت به یک کشور جدید می­باشد. با افزایش جهانی شدن و تحرک جمعیت، تعداد فزآینده­ای از مردم به دنبال فرصت­های بهتر اجتماعی، رفاهی و شغلی به خارج از کشور مادری خود مهاجرت می­کنند. محققان درباره اهمیت پدیده مهاجرت بیان می­کنند که این مسئله می­تواند با گسترش فرصت­های اقتصادی، کاهش فقر، رفع عدم تعادل در بازار کار و تسریع در گسترش ایده ­ها و فن­ آوری­ های جدید­، به توسعه پایدار کمک کند.

براساس آمارهای بدست آمده، سالانه تعداد قابل توجهی از ایرانیان برای دستیابی به رفاه اجتماعی، شغل مناسب یا تحصیلات بهتر به کشورهای مختلف مهاجرت می‌کنند.

شما ممکن است در یک مقطع زمانی در زندگی مجبور باشید از وطن خود دور شوید. این امر ممکن است به دلایل بی­شماری از جمله دستیابی به تحصیلات بالاتر، فرصت شغلی یا هر چیز دیگری باشد. اما مسئله مهم این است که زندگی در یک محیط جدید برای شما یک تجربه جدید نیز محسوب می­شود، پس باید تلاش کنید تا زندگی روزمره و بار عاطفی مشکلات روانی آن را به تنهایی مدیریت کنید. اینجاست که می­توان به نقش مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور پی­ برد که در نوع خود بسیار مهم است. مرکز مشاوره آرام روان این امکان را برای عزیزان خارج از کشور فراهم کرده.

 

فواید مراجعه به مشاوره

شما به عنوان یک ایرانی برای ایجاد و مدیریت یک زندگی راحت در خارج از ایران با چالش­های بسیاری مواجه خواهید شد. این امر به ویژه در مورد جوانانی که تازه در مرحله شروع زندگی حرفه­ای خود هستند، بسیار صادق است. از آنجا که جوانان بی­تجربه و نابالغ هستند، بنابراین آنها باید تلاش کنند تا در یک محیط کاملاً جدید در بین افراد ناشناس به تنهایی بقا پیدا کنند

 

مشکلات دوری از ایران

حضور در یک کشور دیگر می­تواند مشکلات متعددی را برای مهاجرین ایجاد کند. پیدا کردن جایگاه خود در یک کشور جدید و سازگاری با یک فرهنگ نا آشنا می­تواند بسیار دشوار باشد. ما در این بخش به برخی از مشکلات روانی که مهاجران هنگام ترک کشور خود و رسیدن به مکان جدید با آن مواجه می­شوند، اشاره می­کنیم و سپس در راستای مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور راهکارها و پیشنهادها لازم را ارائه خواهیم داد.

 

فرهنگ و هویت

اول، مهم است که درک کنیم که فرهنگ با هویت ما بسیار مرتبط است. اعتقادات و ارزش­های فرهنگی ما مشترک هستند و هویت ما را از جهات مهم شکل می­دهند. فرهنگ شما به عنوان یک ایرانی بواسطه محلی که در آن رشد می­کنید، یاد گرفته می­شود. بنابراین وقتی فرهنگ کشورتان را پشت سر می­گذارید و با سیستم­ ها و معانی جدید فرهنگی روبرو می­شوید، این مسئله می­تواند برای شما بسیار دشوار باشد و احساس از دست دادن هویت را تداعی کند.

ما به منظور مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور بیان می­کنیم از آنجا که شما با یک فرهنگ جدید ترکیب می­شوید ممکن است احساس کنید که فرهنگ قدیمی خود را از دست داده­اید. در واقع، ورود شما به یک کشور جدید می­تواند احساس بی­ نظمی و تشویش ایجاد کند که محققان از این فرآیند به عنوان “از بین رفتن فرهنگ” یاد می­کنند.

 

تأثیرات روانی

محققان اظهار داشته­اند كه تأثیرات روانشناختی بسیار روشنی وجود دارد كه ناشی از مهاجرت است. برخی از مهاجران ممکن است بعد از مهاجرت با افسردگی و چالش­های مربوط به سلامت روان مواجه شوند. آنها وقتی می­بینند که باید یک زبان جدید بیاموزند و از طریق آن تکلم کنند، احساس اضطراب می­کنند.

همچنین، آنها وقتی می­فهمند که باید شغل جدیدی پیدا کنند و با مشکلات مادی دست و پنجه نرم کنند، احساس اضطرابشان تشدید می­شود. جدا از این موارد، از بین رفتن هویت فرهنگی نیز می­تواند منجر به بروز بیشتر اختلالات روانی در برخی از گروه ­های مهاجر شود. همه این موارد نشان دهنده تاثیرات روانی ناشی از حضور در یک کشور با فرهنگ ناآشناست که باید در راستای مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور مورد توجه قرار گیرد.

 

مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

چیزهای زیادی در زندگی وجود دارد که می­تواند شما را از خانواده خود جدا کند. گاهی اوقات دستیابی به یک شغل و جایگاه مناسب و کسب مدارج تحصیلی بالا می‌تواند علت مهاجرت باشد. وقتی از خانه خود دور هستید، دیدگاه شما در مورد جهان به طرز چشمگیری تغییر می­کند.

مطمئناً احساس تنهایی خواهید کرد و مواقعی وجود خواهد داشت که شما نیاز به بررسی مجدد معنای واقعی خانواده داشته باشید. با این وجود ، هر جا که باشید، اطمینان داشته باشید که بخشی از روح خانواده شما همیشه در درون شما خواهد بود. این موضوع به شما کمک می­کند تا در مورد خانواده خود مسائل خاصی را درک کنید، حتی اگر دور از آنها زندگی کنید.

 

 

تماس با ما

 برای هماهنگی وقت مشاوره

حضوری، تلفنی و آنلاین

 با شماره 09304390117

با پیام در واتساپ ارتباط بگیرید

instagram 1whdownload 2